READING

13 tipů na dokonalé zásnuby, aneb co (ne)dělat

13 tipů na dokonalé zásnuby, aneb co (ne)dělat

sponzorovaný post

Blíží se den, o kterém každá žena snila už jako malá dívka. Konečně bude tou princeznou, před kterou pokleknete a ze srdce ji požádáte, aby se stala vaší ženou. Vaše srdce bude bít nervozitou a odhodláním zároveň. Přes všechny obavy si budete přát, aby ten okamžik byl perfektní. Aby vaše zásnuby byly skutečně nezapomenutelné, přináším vám pár osvědčených rad na to, co při zásnubách určitě udělat a čemu se raději vyhnout.

5-tip-na-dokonale-zasnuby-01


Proberte svá očekávání

Než se rozhodnete zakoupit krásný zásnubní prsten a připravit všechny detaily zásnub, raději ještě společně prodiskutujte, že svatba a manželství je skutečně to, co oba od vašeho vztahu očekáváte. Možná vaše milovaná ještě není na takový krok připravená a mohla by být žádostí o ruku nepříjemně zaskočena. Nic tedy neuspěchejte. Jinou odpověď než “ano” přeci slyšet nechcete.

Překvapte ji

Pokud je manželství skutečně to, co si oba přejete, vrhněte se do příprav zásnub. V těch by naopak neměl chybět moment příjemného překvapení, které ji tak okouzlí, že nebude moci říci ne.

Připravte se

Požádat o ruku se může zdát jako jednoduchá věc, vždyť se jedná o pouhá 3 slova. Jenže z nervozity ztuhne jazyk i těm nejzkušenějším diskutérům a najednou můžete před přítelkyní stát s diamantovým prstenem v rukou a beze slov. Není tedy žádná ostuda zkusit si žádost o ruku třeba před zrcadlem. V tu pravou chvíli si potom budete připadat jistější a řeknete skutečně vše, co budete chtít.

5-tip-na-dokonale-zasnuby-02  5-tip-na-dokonale-zasnuby-03


Vyberte správný prsten

Kromě momentu překvapení ji určitě potěšíte i krásným zásnubním prstenem, který bude přesně podle jejích představ. S výběrem vám mohou pomoci její přátelé a rodina. Pokud si sám nejste výběrem jistý, nejlepší kamarádka vám jistě pomůže. Nebo můžete vhodné varianty zlatých prstenů prozkoumat i se svou přítelkyní při společném nákupním odpoledni a nenápadně se jí zeptat, jaký styl se jí líbí nejvíce.

Vyberte oblíbené místo

I místo, kde ji požádáte o ruku, by mělo být něčím výjimečné. Vezměte ji třeba tam, kde jste měli první rande, nebo kde jste se poprvé políbili. Oblíbené jsou romantické destinace jako třeba Paříž, ale určitě nezkazíte nic ani romantickou večeří ve vašem novém bytě. Určitě vyberte takové místo, kde se budete oba cítit příjemně.

Buďte originální

Každý zamilovaný pár je jedinečný ve svých společných zážitcích, zálibách nebo humorných historkách. Ty můžete skvěle zužitkovat i během přípravy zásnub a připravit tak něco tematického a zároveň jedinečného.

Požádejte ji na kolenou

Žádost na kolenou je starý zvyk, který se dnes pomalu vytrácí, což je ale to škoda. Nic totiž nedojme ženu natolik, jako milující muž, který vkládá veškerou svou lásku do jejích rukou společně se zásnubním prstenem.

5-tip-na-dokonale-zasnuby-04  5-tip-na-dokonale-zasnuby-05

Občas se ale okamžik zásnub může trochu pokazit, pokud se dopustíte některého faux-pas. Můžete se jich však vyvarovat pomocí dalších osvědčených tipů.


Nechystejte veřejné představení

Zatímco některé odvážnější typy dam veřejnou žádost o ruku před desítkami přihlížejících ocení, většina žen si chce prostě užít jedinečný moment, který patří jenom vám dvěma. Pokud si nejste jistí, že veřejná žádost o ruku je to, o čem vaše přítelkyně sní, požádejte ji o ruku raději v soukromí.

Nedávejte prsten do jídla

I s originalitou je potřeba zacházet opatrně. Dávat zásnubní prsten do jídla je minimálně nepraktické, nemluvě o možném neveselém konci večera na pohotovosti se zlomeným zubem.

Nežádejte ji o ruku na sportovním utkání

I kdyby byla ten největší sportovní fanoušek na světě, uprostřed hlučného stadiu a rozdivočelých fanoušků si takový okamžik prostě neužijete.

5-tip-na-dokonale-zasnuby-06  5-tip-na-dokonale-zasnuby-07


Nežádejte ji o ruku před celou rodinou

Moment zásnub patří jenom vám dvěma a vaše rodina by toho neměla nijak zasahovat, což se v případě žádosti před vašimi rodiči může snadno stát. Navíc ze žádosti před jejími rodiči budete určitě pořádně nervózní.

Příliš to nekomplikujte

Někteří pánové se mnohdy snaží o přílišnou originalitu, která je natolik složitá, že jim zabere spoustu času a stojí je také spoustu nervů. Jenže pak se může snadno cokoli pokazit. Někdy je tedy lepší zvolit jednoduchost s důrazem na romantický moment.

Neptejte se příliš brzy

Když se člověk bláznivě zamiluje, je prostě těžké krotit své emoce. Na druhou stranu požádat někoho o ruku po měsíci vztahu je opravdu bláznovství, které vás může nepříjemně srazit zpět na zem z pomyslného obláčku zamilovanosti v podobě odmítnutí a rozchodu.

5-tip-na-dokonale-zasnuby-08


Dan & Erin PhotoCinema // via How He Asked // Dina Chmut Photography // Adriana Lindquist // Bryce Covey // via Style Me Pretty // via Inspired by  This // Sami Jo Photography


A pokud jste příspěvek dočetli až do konce, mám pro vás skvělou zprávu. Společnost Eppi, v spolupráci s kterou vznikl tento příspěvek, si pro vás připravila jeden milý předčasný vánoční dárek – soutěž o stříbrné perlové náušnice se zirkony Dominia.

Do soutěže se můžete zapojit hned několikrát. Stačí, když budete postupovat podle instrukcí níže. Jméno vítěze se dozvíte ve pondělí 21. prosince. Moc vám všem držím palce a už teď jsem zvědavá, komu uděláme letos na Vánoce radost.

a Rafflecopter giveawaySOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

 1. Michaela Hudcová

  11 prosince

  Krásná soutěž.:)

 2. Gabča

  17 března

  Skvělý článek, všude jsou tipy, jak správně žádat o ruku, ale málokde jsem viděla, jak nežádat 😀 fajn nápad 😀 u nás se muž očividně řídil také podobným článkem, i když mě požádal o ruku poměrně brzy (ale odmítnutí se naštěstí nedočkal 😀 ). Spíš bych tam přidala ještě nežádat o ruku na Štědrý den. Přišlo mi strašně nefér, že dva takové silné zážitky jsem byla nucena prožívat v jeden okamžik, raději bych si zásnuby vychutnala s jejich kouzlem celé a Vánoce taky. Na druhou stranu jsem se necítila až tak blbě, když jsem zjistila, že ten můj „blb“ koupil prstýnek od Rýdla (musel být určitě drahý), a tak jsem si říkala, že to mám vlastně napůl k Vánocům 😀

 3. Hanka

  15 května

  Moc pěkný článek, ale nějak nechápu, proč by neměl žádat o ruku před rodiči. U nás to tak třeba bylo. Je však pravda, že byl s mými rodiči domluven a oni o tom věděli dříve než já. Velkou výhodou je zejména to, že vám rodiče mohu pomoci třeba vybrat zásnubní prsten. Tak tomu bylo třeba u nás. Moje máma, která věděla co se mi líbí manželovi pomohla a nakonec koupili teda za mě zbytečně s briliantem od Bisaku. Byla jsem nadšená hlavně proto, že u toho mohli být i mí rodiče.

 4. aneta

  21 července

  Já o zásnubách vždycky snila i tom zásnubním prstýnku a jsem moc ráda, že jsem se dočkala 🙂 Myslím, že příteli jsem o tom povídala dost často a že už jsem mu musela lézt i na nervy, takže i žádost byla překvapením 😀 Požádal mě u ruku na našem oblíbeném místě, šli jsme na procházku, pak na kafe a dortík a na vyhlídce si přede mě klekl a zeptal se, jestli se chci stát jeho ženou. Díku bohu, že tam zrovna nikdo nebyl, protože jsem brečela jako malá holka. A poslouchal mě moc dobře, protože prstýnek je s mým vysněným smaragdem https://www.prsteny.cz/prsten-model-060. Vždycky chci mít něco jiného než ostatní a to se mi myslím i povedlo :)Svatbu plánujeme do roka, takže je naplánovaná na červen 2018.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.

INSTAGRAM
podělte se o váš příběh pod hashtagem #originalnisvatba